سه شنبه 31 اردیبهشت 1398

آیین نکوداشت و تجلیل از خانواده های گرانقدر 53 شهید عملیات بیت المقدس در سوم خرداد 97 در سالن اجتماعات شاهد و ایثار شهرستان رشت برگزار شد .

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/03/07 09:47 بازدید: 242

       با هماهنگی کمیته بانوان و دفاع مقدس امور بانوان و خانواده استانداری گیلان ، آیین نکوداشت و تجلیل از خانواده های گرانقدر 53 شهید عملیات بیت المقدس در سوم خرداد 97 با حضور علیاصغر جمشیدنژاد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان ، فاطمه رفیعی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری ، پاکاری مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و خانواده های معزز شهدای عملیات بیت المقدس در سالن اجتماعات شهادت و ایثار رشت برگزار شد .

       در ابتدای این مراسم  بدالله پاکاری - مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان یادا آور شد: حماسه فتح خرمشهر آنقدر در تاریخ دفاع مقدس و ملت ایران بزرگ است که حضرت امام به آن لقب مافوق طبیعی دادند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».   مدیرکل بنیاد شهید گیلان ادامه داد: امروز فرزندان شهدا که در دامان مادران نمونه پرورش یافته و نمایندگان شایسته پدرانشان هستند، در عرصههای مختلف منشا اثر بوده و به نظام اسلامی خدمت میکنند لذا باید قدر این سرمایههای ارزشمند را بدانیم.

        در ادامه فاطمه رفیعی نیز ضمن خیر مقدم به مادران و همسران و دختران گرانقدر شهدای عملیات بیت المقدس حاضر در جلسه ،  به حضور بانوان در عرصههای دفاع از ارزشها و آرمانهای انقلاب اشاره کرد و افزود  نقشهای حمایتی، کمکرسانی و پشتیبانی این بانوان گرانقدر در جبهه هاو پشت جبههبر کسی پوشیده نیست ایشان در ادامه ، وجود 33 شهیده و چندین جانباز زن  در استان گیلان  را نشان،  نقشآفرینی بانوان در مسیر تکوین، حفظ و شکوفایی انقلاب و دفاع مقدس دانستند .

در ادامه  این مراسم  علیاصغر جمشیدنژاد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان ، با اشاره به نامگذاری سوم خرداد به عنوان روز «ایثار، مقاومت و پیروزی»، یادآور شد: فرهنگ ایثار و شهادت انقلاب و نظام ما را بیمه کرده و امروز دشمنان نمیتوانند چشم طمع به کشور ما داشته باشند.

       وی هشت سال جنگ تحمیلی را یکی از توطئههای شوم دشمنان علیه انقلاب و نظام دانست و
مقاومت، فداکاری، رشادت و مجاهدت بسیجیان و رزمندگان تحت حمایت نیروهای مردمی را مهمترین عامل پیروزی عملیات بیتالمقدس دانست و متذکر شد: دلنوشتههای مردم که همراه با بستههای ارسالی به جبههها میرسید، به رزمندگان برای مقاومت کردن روحیه میداد لذا همواره باید آن روزها را برای خود تداعی و برای نسل جوان بازگو کنیم.

     معاون استاندار گیلان، با بیان اینکه روحیه ایثارگری و شهادتطلبی حرف اول را در کشور میزند، گفت: امروز عرصه دشمنی با جمهوری اسلامی ایران تغییر کرده و محور آن تحریمهای اقتصادی قرار گرفته است.
جمشیدنژاد، ارزشهای نهفته در دفاع مقدس را پیشبرنده ما در عرصههای دیپلماسی دانست و تاکید کرد: شرط ظهور امام زمان(عج) این است که با ایثار، مجاهدت، فداکاری و مقاومت زمینه حکومت جهانی حضرت را مهیا کنیم و امروز وظیفه ماست تا حافظ و پاسدار انقلاب و نظام در عرصههای مختلف باشیم.

لازم به ذکر می باشد در پایان مراسم نیز از خانواده های گرانقدر 53 شهید سوم خرداد شهرستان رشت تجلیل و تقدیر بعمل آمد .

دولت و ملت همدلی و همزبانی