سه شنبه 31 اردیبهشت 1398

یادواره 33 شهید زن استان با محوریت شهیده فرحناز معصومی اولین شهیده انقلاب اسلامی استان با عنوان نرگس های آسمانی برگزار برگزار شد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/11/21 10:50 بازدید: 110

     یادواره 33 شهیده زن استان با محوریت شهیده فرحناز معصومی ، اولین شهیده انقلاب اسلامی استان گیلان ، با عنوان نرگس های  آسمانی ،  با حضور آیت اله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان ، فاطمه رفیعی مدیر گل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ، سعید صادقی ریاست محترم دانشگاه پیام نور استان گیلان ، سرهنگ بایرامی مدیر کل بنیاد حفظ آثاز و نشر ارزشهای دفاع مقدس و جمعی از خانواده های معزز 33 شهیده انقلاب و مشاورین بانوان دستگاهها و دانشجویان ، در سالن همایش دانشگاه پیام نور رشت برگزار شد .

آیت الله فلاحتی در این همایش ضمن اشاره به شان و جایگاه شهدا در پیشگاه خداوند گفت : شهدا با گذشت از داشته ها و جانفشانی در راه خداوند به مقام قرب الهی رسیدند .

    وی افزود : اسلام مایه عزت و سربلندی زنان ایرانی است که این امر باعث کینه دشمنان شده است . نماینده ولی فقیه در گیلان  به نقش زنان در بعد از انقلاب اشاره کرد و افزود : امام خمینی ( ره ) به جایگاه زن در خانواده و جامعه پی برد و با میدان دادن به آنها در عرصه های مختلف ، زمینه تعالی بانوان ایرانی را فراهم کرد .

در ادامه فاطمه رفیعی مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان ، ضمن اشاره به نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس ، توضیحاتی را در خصوص رشادت ها و ایثارگریهای مادران ، همسران و دختران شهدا از انقلاب ، تاکنون ارائه نمودند .

وی در ادامه با اشاره به وضعیت آماری بانوان ایثار گر و شهدا و آزاده در گیلان افزود : شهادت هنرانسان های وارسته است که با نثار خون خود به قرب الهی رسیدند .  امروز وظیفه ماست که در چنین مناسبت هایی یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم و خانواده هایشان را تکریم نماییم . ایشان در ادارمه افزود گیلان با نثار 33 شهیده زن  از اتقلاب تا کنون توانست نقش بسزایی در پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس داشته باشد .

       وی در ادامه افزود شهیده فرحناز معصومی نیز اولین شهیده انقلاب استان گیلان است که بر علیه ظلم و ستم رژیم شاهنشاهی به پا خواست و در هفتم بهمن 97 زمانی که هم نوا با دیگر مردم گیلانی بر علیه شاه در تظاهرات خیابان لاکانی شرکت کرده بود ، با اصابت گلوله به سر ایشان توسط ساواک، به شهادت رسیدند .  

در ادامه برادر شهید فرحناز معصومی و همسر شهید محمد نژاد ( خواهر شهید بامروت ) نیز در خصوص زندگی نامه شهدای خود و چگونگی به شهادت رسیدن شان به روایتگری پرداختند .

در پایان لوح تقدیر و هدایایی به خانواده های این 33 شهیده زن استان اهدا گردید . 

دولت و ملت همدلی و همزبانی