شنبه 29 تیر 1398

برگزاری یادواره 33 شهیده زن استان گیلان با محوریت شهیده فرحناز معصومی در 17 بهمن 97 و همایش پیام آوران عاشورایی در 26 دی 97 در دستور کار کمیته بانوان و دفاع مقدس استان قرار گرفت .

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/10/16 11:45 بازدید: 168

       دهمین جلسه کمیته زنان و دفاع مقدس امور بانوان و خانواده استانداری گیلان  با حضور اعضای کارگروه  در سالن اجتماعات اداره کل بانوان و خانواده تشکیل گردید  .

      در ابتدا پس از تلاوت آیات کلام ا... مجید ، لیلا آقایی پور دبیر جلسه ضمن عرض سلام وخیر مقدم به اعضای حاضر در جلسه ، ضمن اشاره به دستور کار جلسه : بزرگداشت استانی شهیده فرحناز معصومی و همایش پیام آوران عاشورایی به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زینب ( س ) ، توضیحات مبسوطی را در خصوص نحوه برگزاری مناسبات پیش رو ارائه داد .

        وی در ادامه افزود : برگزاری یادواره 33 شهیده زن استان گیلان با محوریت شهیده فرحناز معصومی اولین شهیده انقلاب استان )در 17 بهمن 97 و محتوایی نمودن این برنامه ها و یادواره ها در ایام دهه فجر از اهمیت  خاصی برخوردار است و اعضای محترم گروه در برگزاری این یادواره باید سعی نمایند که خروجی عملی برای گروه های هدف داشته باشند .

       همچین وی با اشاره به برگزاری همایش پیام آوران عاشورایی که توسط دانشگاه علوم پزشکی و با همکاری ستاد بزرگداشت کمیته زنان و دفاع مقدس قرار است در 26 بهمن برگزار گردد ،  از بنیاد حفظ آثار و مشاور بانوان علوم پرشکی خواست تا نسبت به شناسایی بانوان پرستار و امداد گر که در هشت سال دفاع مقدس در جبهه های حق علیه باطل در حال فعالیت و امدادگری بودند اقدام نمایند و از آنها در این برنامه تجلیل بعمل آورند .

          دبیر جلسه در ادامه با اشاره به نامه ابلاغی از سوی اداره کل حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس در خصوص پرپایی جشنواره حس پروانگی افزود : این جشنواره با هدف شناسایی بانوانی که از سال 90 تاکنون در سفرهای معنوی راهیان نور شرکت نموده اند و با رویکرد تاثیر معنوی این سفر و شهدا بر زندگی آنان و جمع آوری خاطرات آنان ، برگزار خواهد شد و از آموزش و پرورش دانشگاهها و بسیج جامعه زنان که بیشترین مخاطبان این سفر را دارند خواست تا در برگزاری هرچه باشکوه تر این جشنواره همکاری لازم را با اداره کل حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس داشته باشند .   

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی