شنبه 29 تیر 1398

سند ارتقای وضعیت زنان استان گیلان در کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استانداری گیلان مورد بررسی قرار گرفت .

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/10/16 10:06 بازدید: 182

چهارمین جلسه کارگروه بانوان و خانواده استانداری به ریاست فاطمه رفیعی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری و با  حضور اعضای کارگروه در استانداری گیلان برگزار شد .

   مدیر کل بانوان و خانواده استانداری در ابتدای این نشست ضمن عرض سلام و خیر مقدم به اعضای حاضر در جلسه توضیحاتی را در خصوص نحوه تهیه سند ارتقای وضعیت زنان در استان گیلان ارائه داد .

    وی در ادامه افزود  : طرح"تدوین سند ارتقای وضعیت زنان" به جهاد دانشگاهی ، واگذار گردید و جهاد دانشگاهی نیز با استفاده از نظر کارشناسان و متخصصان در حوزه زنان و خانواده در فرمانداریهای 16 گانه استان و یافته حاصل از آمارهای موجود در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان توانست ظرف مدت 7 ماه این سند را به ما ارائه دهد و اداره کل بانوان و خانواده استانداری نیز برای تایید نهایی این سند را به معاونت زنان ریاست جمهوری ارسال نمود . 

    در ادامه دکتر رضا علیزاده عضو هیات علمی دانشگاه و مجری طرح  گفت : از زمان برنامه ریزی برای اجرای طرح تا نتیجه گیری و ارائه راهکار، 7 ماه زمان صرف شد و تلاش کردیم با استفاده از پرسشنامه و نظرات 85 نفر از کارشناسان کلیه شهرستانهای استان و ... به نتایج خوبی دست یابیم  و نهایتا"  9 مساله اساسی استان گیلان در حوزه زنان و خانواده احصاء شد .وی در ادامه ، ضمن برشمردن این مسائل بر حسب اولویت (به شرح ذیل) به طور اجمالی به راهکارهای رفع مساله و دستیابی به ارتقا در وضعیت زنان استان اشاره نمودند.

1-طلاق      2-کاهش ازدواج     3-سالمندی و پیر شدن جمعیت     4-اعتیاد و سوء مصرف مواد و افزایش تعداد قلیانسراها     5-اشتغال بانوان     6-سلامت و ورزش     7-انتصاب زنان به عنوان مدیر

8-افزایش خشونت کلامی در خانواده و شکاف نسلی     9-سازمان های مردم نهاد زنان

دولت و ملت همدلی و همزبانی