چهارشنبه 7 فروردین 1398

شناسایی سوژه های مناسب از زنان مقاوم ، تاثیر گذار ، ایثارگر و خانواده شهید در مناطق 16 گانه استان ، در دستور کار کمیته زنان و دفاع مقدس امور بانوان و خانواده استانداری گیلان قرار گرفت

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/08/14 09:53 ویرایش : ‎1397/08/14 09:54 بازدید: 109

        هشتمین جلسه کمیته زنان و دفاع مقدس امور بانوان و خانواده استانداری گیلان  به ریاست  فاطمه رفیعی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری و با حضور اعضای کارگروه  در سالن اجتماعات اداره کل بانوان و خانواده برگزار شد   .

     در ابتدا فاطمه رفیعی ضمن عرض سلام و درود به روح ملکوتی امام راحل ( ره ) و سلامتی مقام معظم رهبری مد ظله العالی و توفیق دولت دوازدهم و درود و سلام بر شهدای  میهن اسلامی و عرض سلام و خیر مقدم به اعضای حاضر در جلسه و عرض تسلیت ایام اربعین حسینی و 28 صفر و شهادت امام رضا (ع) ، توضیحاتی را در خصوص چگونگی برگزاری مراسم 13 آبان و برنامه ها ی پیش رو ( دهه فجر )  ارائه نمودند.

         ایشان در ادامه با اشاره به پیامی از رهبر معظم انقلاب ( مد ظله عالی ) فرمودند :  تا زمانی که دولت آمریکا از روحیه استکباری خود و تهدیدات دست برندارد ملت ایران فریب سخنان به ظاهر آشتی جویانه دولت آمریکا را نخواهد خورد همچنین ایشان افزودند : روز 13 آبان که در تقویم به عنوان روز مبارزه با استکبار نام گذاری شده یادآور واقعه مهم تسخیر لانه جاسوسی است که در تاریخ معاصر ایران ، بزرگداشت این روز و یادآوری دسیسه های دشمنان اسلام به نسل جوان ، از اهمیت بسزایی برخوردار است. این روز بهانه ای است تا ما به مستکبران جهان نشان دهیم که مردم فهیم ما ، علیرغم مسائل و مشکلات اقتصادی پیش روی جامعه ، با همراهی و همدلی و حضور در راهپیمایی 13 آبان ، هیچوقت دولت و ولایت فقیه را تنها نخواهند گذاشت .

         در ادامه جناب سرهنگ بایرامی مدیر کل بنیاد و حفظ آثار وا رزشهای دفاع مقدس ضمن تشکر از مدیر کل  دفتر بانوان و خانواده استانداری در برگزاری جلسات منظم کمیته زنان و دفاع مقدس و کسب رتبه اول این کمیته در بین هفت کمیته های دفاع مقدس استان توضیحاتی را در خصوص رشادتهای زنان و مادران در هشت سال دفاع مقدس ارائه نمود.  

   وی در ادامه افزود :  ارائه الگویی از مادران و همسران ایثارگر می تواند در فرهنگ سازی جوانان و خانواده های امروزی بسیار اثر گذار باشد . به عنوان مثال هر شهرستانی الگوهای خاص شهرستان خود را ( ایثارگران شهدا جانبازان و آزادگان و مادران و همسران و دختران آنان را ) شناسایی نماید و ضمن معرفی ، خاطرات آنان را مکتوب نمایند .

     وی در ادامه افزود: ما در کشور و استان مان ، الگوهای خوبی داریم  ، مادران و همسران شهدا و ایثارگر که با جانفشانی و ایثارگری فرزندان رشیدشان را برای آرامش و آسایش جامعه به جبهه فرستاند و تقدیم انقلاب نمودند . همچنین ایشان با اشاره به وجود موزه های جنگ در تهران و چند استان دیگر ، از اثرگذاری این موزه ها در فرهنگ سازی جنگ در نسل جوان خبر دادند .

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی