چهارشنبه 7 فروردین 1398

اجرای طرح گفتگوی بین نسلی در دستور کار کارگروه مشاورین بانوان و خانواده فرمانداریهای استان گیلان قرار گرفت

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/08/14 09:30 بازدید: 106

جلسه مشاورین امور بانوان و خانواده فرمانداریهای گیلان  به ریاست فاطمه رفیعی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری و با حضور اعضای کارگروه  در سالن اجتماعات اداره کل بانوان و خانواده تشکیل گردید  .

     در ابتدا فاطمه رفیعی ضمن عرض سلام و درود به روح ملکوتی امام راحل ( ره ) و سلامتی مقام معظم رهبری مد ظله العالی و توفیق دولت دوازدهم و درود و سلام بر شهدای  میهن اسلامی و عرض سلام و خیر مقدم به اعضای حاضر در جلسه و عرض تسلیت ایام اربعین حسینی و 28 صفر و شهادت امام رضا (ع) ، توضیحاتی را در خصوص چگونگی برگزاری مراسم 13 آبان و برنامه ها ی  پیش رو( دهه فجر )  ارائه داد .

         وی در ادامه با اشاره به پیامی از رهبر معظم انقلاب ( مد ظله عالی ) فرمودند :  تا زمانی که دولت آمریکا از روحیه استکباری خود و تهدیدات دست برندارد ملت ایران فریب سخنان به ظاهر آشتی جویانه دولت آمریکا را نخواهد خورد همچنین ایشان افزودند : روز 13 آبان که در تقویم به عنوان روز مبارزه با استکبار نام گذاری شده یادآور واقعه مهم تسخیر لانه جاسوسی است که در تاریخ معاصر ایران ، بزرگداشت این روز و یادآوری دسیسه های دشمنان اسلام به نسل جوان ، از اهمیت بسزایی برخوردار است. این روز بهانه ای است تا ما به مستکبران جهان نشان دهیم که مردم فهیم ما ، علیرغم مسائل و مشکلات اقتصادی پیش روی جامعه ، با همراهی و همدلی و حضور در راهپیمایی 13 آبان ، هیچوقت دولت و ولایت فقیه را تنها نخواهند گذاشت .

        در ادامه مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری در رابطه با اجرای طرح گفتمان بین نسلی  در مناطق 16 گانه فرمانداریهای استان ، از مشاورین امور بانوان و خانواده خواستند در انتخاب موضوعات این طرح ، موضوعات و مسائل اجتماعی و سیاسی و اقتصادی شهرستانهای مربوطه را در نظر بگیرند و موضوعات  نشاط اجتماعی و حقوق شهروندی را نیز به مشاورین پیشنهاد نمودند .  گروههای هدف این طرح نیز می توانند نوجوانان ، جوانان و گروههای میانسال باشند .

       وی در ادامه با اشاره به اینکه امروزه در ایران طی آمارهای اعلام شده گفتگوی بین خانواده به 20 دقیقه رسیده است ،  افزودند: استفاده غیر اصولی از فضای مجازی در بین فرزندان و خانواده ها و آسیب های بوجود آمده از آن ، امروزه دامنگیر خانواده ها  شده است و نوعی فرد گرایی و فرار از مشارکت های اجتماعی را در بین مردم ما ایجاد نموده است  . اما ما می توانیم با برنامه ریزی درست ، فضای مجازی  را  به یک فرصت برای آگاه سازی و اطلاع رسانی تبدیل کنیم  . 

دولت و ملت همدلی و همزبانی