چهارشنبه 7 فروردین 1398

اجرای طرح ملی گفتگوی خانواده در استان گیلان در اداره کل دفتر بانوان و خانواده استانداری گیلان

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/08/14 09:14 بازدید: 116

طرح ملی گفتگوی خانواده در استان گیلان به همت اداره کل دفتر بانوان و خانواده استانداری گیلان و با همکاری دانشگاه گیلان در اداره کل بانوان و خانواده استان برگزار گردید .

فاطمه رفیعی مدیر کل بانوان و خانواده استانداری گیلان در ابتدای این کارگاه توضیحاتی را در خصوص اهمیت موضوع گفتگوی خانواده و چگونگی روند اجرای این طرح اعلام نمود .

وی در ادامه با اشاره به اینکه طی تحقیقات بعمل آمده زمان گفتگوی خانواده در بین خانواده های ایرانی به 20 دقیقه رسیده است ، افزود : به این مسئله باید به عنوان یک آسیب نگریست . امروزه استفاده بی رویه از فضای مجازی در بین کودکان و جوانان ، در خانواده ها باعث فردگرایی در افراد گردیده است و باید با یک برنامه ریزی درست ، فضای مجازی را به یک فرصت مناسب برای اطلاع رسانی و آگاه سازی نسل جوان بکار برد .

همچنین ایشان از دانشگاه گیلان بخاطر مشارکت در اجرای این طرح ملی تشکر نمود .  

     این طرح ، بصورت کارگاه مساله یابی  مشارکتی نهاد خانواده ، توسط دکتر یعقوبی عضو هیات علمی دانشگاه گیلان و دبیر انجمن جامعه شناسی ، و با حضور جمعی از پژوهشگران ، دانشگاهیان ، روزنامه نگاران ، سمن ها و فعالان اجتماعی و کارشناسان مسائل خانواده طی یک دوره 10 ساعته برگزار گردید و در پایان برای اعضای شرکت کننده گواهی صادر گردید .

دولت و ملت همدلی و همزبانی