پنجشنبه 6 تیر 1398

برپایی جشنواره فاخر بین المللی در عید نوروز 98 در گیلان با هدف افزایش نشاط اجتماعی در دستور کار سومین جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استانداری گیلان قرار گرفت

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/07/10 13:52 بازدید: 190

سومین جلسه کارگروه تخصصی  بانوان و خانواده استانداری به ریاست علی اصغر جمشید نژاد معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان  برگزار شد .

       در ابتدای این نشست فاطمه رفیعی مدیر کل دفتر بانوان و خانواده استانداری ، ضمن خیرمقدم به حاضرین و تسلیت ایام محرم و واقعه تروریستی اهواز و گرامی داشت یاد و خاطره حماسه سازان هشت سال دفاع مقدس به  ارائه گزارش مختصری در خصوص مصوبات جلسه قبل کارگروه مبنی بر گزارش دستگاهها در خصوص اقدامات انجام گرفته در حوزه نشاط اجتماعی پرداخت  .

       وی در ادامه با اشاره به دستور کار دوم جلسه در خصوص توسعه صندوق های اعتبارات خرد زنان روستایی افزود :  با توجه به تعداد کم صندوق های اعتبارات خرد زنان روستایی گیلان نسبت به کشور که در حال حاضر 49 عدد می باشد و طی جلسه ای که با مدیرکل محترم جهاد کشاورزی استان برگزار شد مبنی بر راهکارهای تقویت و افزایش صندوقهای خرد به تعداد  100 مورد در استان تا پایان سال 97 ، به نتایج خوبی دست یافتیم و قرار است در این جلسه ، توجیه طرح ، نیازها و درخواستهای مربوطه مطرح گردد .

   در ادامه مدیرکل میراث فرهنگی در مورد اقدامات صورت گرفته برای برپایی جشنواره فاخر بین المللی در عید نوروز 98 در گیلان با هدف افزایش نشاط اجتماعی توضیحاتی ارائه نمودند. همچنین مدیرکل ورزش و جوانان در خصوص جدول برنامه های پیش بینی شده و برپایی نمایشگاه در هفته تربیت بدنی در جهت افزایش نشاط اجتماعی ارائه گزارش دادند.

 نماینده شهرداری رشت نیز در مورد برپایی جشن در محلات کمتر برخوردار رشت، برپایی تئاتر خیابانی، برگزاری جشنواره شبهای روشن، المپیاد محلات و ... گزارش دادند.

نماینده اداره کل امور اجتماعی استانداری هم از اتمام تنظیم سند نشاط اجتماعی و ارائه آن به معاون محترم سیاسی امنیتی تا پایان مهرماه خبر داد.

در رابطه با دستور جلسه دوم مدیرکل جهاد کشاورزی استان ضمن ارائه آماری از وضعیت استان در بخش کشاورزی، توضیحاتی در خصوص کارکرد صندوق های اعتبارات خرد زنان روستایی، شرایط تشکیل و نحوه عضویت آن ارائه نمودند.

    در ادامه معاون سیاسی ، امنیتی  و اجتماعی استانداری گیلان پیشنهاداتی برای برنامه های نشاط اجتماعی به شرح ذیل ارائه نمودند:

-برنامه ریزی مسابقات ورزشی متنوع برای گروههای سنی مختلف خصوصا" دانش آموزان مقطع متوسطه بصورت لیگ که 3 الی 5ماه بطول بینجامد.

-استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در ازای انعقاد موافقت نامه برای واگذاری بخشی از پارکها برای افزایش نشاط اجتماعی

-تهیه فهرستی از کتابهایی که سبب افزایش امید به زندگی می شوند و اطلاع رسانی به جامعه

- نیاز به هم افزایی بیشتر دستگاههای اجرایی برای حل مشکلات و دستیابی به نشاط اجتماعی

وی همچنین با تاکید بر تواناییهای زنان جامعه، افزایش سهم مدیریتی آنان را لازم دانستند.

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی